Systemy wspomagające

VAN TI PLUS - Silnik MAN TGE 103 kW

MAN TGE 3. 500 kg; 2,0 l EU6 plus, AdBlue 18L, SCR, napęd na przednie koła, 6-biegowa skrzynia manualna (103 kW/140 PS)

Silnik MAN TGE o mocy 103 kW przekonujeniezawodnością i niskim zużyciem paliwa. Dzięki EU6 PLUS z nowoczesnym oczyszczaniem przez AdBlue spaliny są skutecznie oczyszczane z tlenków azotu. Chroni to środowisko naturalne i daje Ci pewność, że w przyszłości będziesz mógł podróżować beztrosko. Dzięki odpornym na temperaturę komponentom i maksymalnym okresom między przeglądami, silnik MAN TGE jest szczególnie wydajny, niezawodny i niewymagający konserwacji.

VAN TI PLUS- Bezpieczeństwo

ABS, ESP i wspomaganie ruszania pod górę

Trzej muszkieterowie dla bezpieczeństwa jazdy. System ABS zapewnia, że koła nie zablokują się w przypadku hamowania awaryjnego i pojazd będzie zawsze sterowany z optymalną kontrolą. ESP jest szczególnie przydatny podczas pokonywania zakrętów, ponieważ hamuje poszczególne koła, aby zapobiec ich wyrywaniu się z zakrętu. Asystent ruszania pod górę gwarantuje precyzyjny start nawet na stromych stokach. To dodatkowy plus do bezpieczeństwa, który zadowoli również kierowcę stojącego za tobą.

VAN TI PLUS - Optymalne wykorzystanie energii

Układ rozruchu i zatrzymania z odzyskiem energii hamowania

System start-stop zapewnia inteligentne wykorzystanie energii. Silnik wyłącza się automatycznie, gdy pojazd jest nieruchomy. Po ponownym naciśnięciu sprzęgła silnik uruchamia się i wykorzystuje energię wcześniej uwolnioną podczas hamowania. Jak to działa? Za pomocą rekuperacji. Energia hamowania jest magazynowana w akumulatorze, a następnie jest dostępna do ponownego rozruchu. Po prostu genialne.

VAN TI PLUS - Przewidywanie sytuacji na drodze

Asystent hamowania awaryjnego EBA

System hamowania awaryjnego EBA przewiduje zachowania samochodów poprzedzających i ostrzega o zbyt krótkiej drodze hamowania, poprzez hamowanie automatycznie. W ten sposób można uniknąć kolizji lub znacząco zredukować możliwość jej wystąpienia w efekcie najechania na pojazd poprzedzający. Automatyczna skrzynia biegów umożliwia pełne hamowanie aż do całkowitego zatrzymania pojazdu.

VAN TI PLUS - Optymalna przyczepność na wszystkich nawierzchniach

Opcjonalny napęd 4x4 z 6-biegową manualną lub 8-biegową automatyczną skrzynią biegów

Optymalna przyczepność na wszystkich nawierzchniach i w każdej sytuacji. Dzięki doskonałemu rozłożeniu mocy na obie osie, system napędu na 4 koła oferuje unikalne trzymanie się drogi pojazdu w połączeniu z maksymalną dynamiką, niezależnie od tego, czy jest to manualna czy automatyczna skrzynia biegów. Wyjątkowy w swojej klasie: niezależnie od tego, jaki typ napędu wybierzesz, standardowe i opcjonalne systemy bezpieczeństwa kierowcy są zawsze na pokładzie VAN TI PLUS bazującym na MAN TGE.

VAN TI PLUS - Wspomaganie kierownicy

Elektromechaniczne wspomaganie kierownicy

Wspomaganie kierownicy jest obecnie standardowym wyposażeniem we wszystkich klasach pojazdów. W wersji elektromechanicznej jest to cecha luksusowa, która zmniejsza zużycie paliwa i jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do hydraulicznego wspomagania kierownicy, elektromechaniczne wymaga energii tylko wtedy, gdy naprawdę sterujesz. Ponadto przekazuje ważne informacje do innych systemów wspomagania kierowcy i w ten sposób wpływa pozytywnie zarówno na proces parkowania, jak i zapobieganie wypadkom.

VAN TI PLUS - Zapobieganie kolizjom wtórnym

Wielozadaniowy hamulec

Aby zapobiec wypadkom wtórnym, hamulec wielozadaniowy zapewnia, że pojazd zostanie zatrzymany natychmiast po pierwszym zderzeniu. W razie wypadku kierowcy często nie są w stanie natychmiast zareagować na sytuację i doprowadzić swój pojazd bezpośrednio do zatrzymania, co prowadzi do kolejnych wypadków. W tym miejscu interweniuje hamulec wielozadaniowy, który zapobiega dalszym kolizjom.

VAN TI PLUS - Wysoki komfort prowadzenia

Opcjonalna 8-biegowa, automatyczna skrzynia biegów

Im więcej jest przekładni, tym mniejsza odległość między poszczególnymi biegami. Oznacza to maksymalną redukcję skoków prędkości pomiędzy kołami zębatymi i odpowiednim przełożeniem dla każdej sytuacji drogowej, zapewniając efektywną i zoptymalizowaną pod względem zużycia paliwa jazdę. Dzięki automatycznej skrzyni biegów nie musisz się martwić o perfekcyjny bieg, możesz po prostu cieszyć się podróżą.

VAN TI PLUS - Dobra przyczepność

Napęd na tylne koła

W wielu podbramkowych sytuacjach, jazda na tylnej osi ma pozytywny wpływ na zachowanie kierowcy i może zapewniać lepszą przyczepność.

VAN TI PLUS - Światła

Światła przeciwmgielne i doświetlanie zakrętów

Aby droga była dobrze oświetlona nawet podczas skrętu, światła przeciwmgielne mają dodatkowe światło, które promieniuje dokładnie w kierunku, w którym obraca się pojazd.

VAN TI PLUS - Tempomat ACC

Tempomat adaptacyjny (ACC)

Oprócz zalet tempomatu i regulatorów nadmiernej prędkości, dostępna jest również opcjonalna kontrola zbliżeniowa. Prędkość, przyspieszenie oraz opóźnienie kampera regulowane są w sposób aktywny i dzięki temu zachowywany jest bezpieczny odstęp od pojazdu poprzedzającego.

VAN TI PLUS - Tempomat z ogranicznikiem prędkości

Tempomat z ogranicznikiem prędkości

Z tempomatem możesz łatwo ustawić preferowaną prędkość i automatycznie utrzymywać jej stałą wartość. Idealne rozwiązanie na długie podróże po autostradach i drogach krajowych. Ogranicznik prędkości jest szczególnie przydatny na obszarach miejskich. Możesz np. ustawić ją na 50 km/h i mieć pewność, że nie przyspieszysz poza ustaloną prędkość, dopóki będzie taka potrzeba.

VAN TI PLUS - System ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu

Aktywny system ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu

System aktywnego ostrzegania przed opuszczeniem pasa pomaga w utrzymaniu pojazdu na linii za pomocą elektromechanicznego wspomagania kierownicy. Ten wyjątkowy w sektorze samochodów kempingowych system ostrzegania przed wyjechaniem z pasa ruchu MAN TGE, nie korzysta z hamulców, ale reguluje odchylenia za pomocą korekty w przekładni kierowniczej i pompie wspomagania kierownicy.. Od prędkości 65 km / h włącza się automatycznie i chroni przez niezamierzoną zmianą toru jazdy.

VAN TI PLUS - Rozpoznawanie znaków drogowych

Rozpoznawanie znaków drogowych

Czy znak ograniczył do 100 czy do 120? Dobrze wiedzieć, że na pokładzie znajduje się rozpoznawanie znaków drogowych, które może zapewnić niezawodne wsparcie w takich sytuacjach. Czujnik monitoruje znaki na drodze i wysyła odpowiednie informacje bezpośrednio do wyświetlacza kabiny. W ten sposób aktualna maksymalna prędkość jest zawsze wyświetlana.VAN TI PLUS - Kontrola ciśnienia w oponach

Wskaźnik kontroli ciśnienia w oponach

Natychmiast dowiesz się, jeśli coś jest nie tak z Twoimi kołami poprzez informację o zmianie ciśnienia w oponach, byś mógł w porę odpowiednio zareagować.

VAN TI PLUS - Asystent świateł drogowych

Asystent świateł drogowych "Light Assist"

Light Assist automatycznie przełącza się z wysokiej na niską wiązkę światła podczas jazdy nocą, gdy zbliża się pojazd, byś nigdy nie zobaczył oślepiającego blasku nadjeżdżających pojazdów.

VAN TI PLUS - Bezpieczne ruszanie i zjazd

Asystent ruszania pod górę z kontrolą zjazdu ze wzniesienia

Asystent ruszania pod górę pomaga zapobiec niezamierzonemu wycofaniu na zboczu (tylko dla 4x4). W celu maksymalizacji stabilności pojazdu podczas jazdy z góry i na różnych nawierzchniach, system pomocy stale kontroluje prędkość. Pozwala to optymalnie skoncentrować się na prowadzeniu.

VAN TI PLUS -Zmęczenie

Wykrywanie zmęczenia

Długie odcinki drogi bez postoju pociągają za sobą zwiększone ryzyko zmęczenia i wypadków. Aby Cię przed tym uchronić, system wykrywania zmęczenia ostrzega w odpowiednich sytuacjach, nakazując odpoczynek lub zmianę kierowcy. Podstawą do tego są określone wzorce sterowania, które wskazują na zwiększone zmęczenie.